PŠ Novi Senkovac OTP banka odobrila sredstva za financiranje projekta „Rekonstruiraj i dječji osmjeh zagarantiraj“

Autor: Marko Brijačak, 20. 5. 2016.

OTP banka je u okviru svog programa “Zeleno svjetlo za… bolje društvo“ na javnom natječaju za dodjelu donacija odabrala 52 projekta kojima će dodijeliti 400.000 kuna.

OTP banka je, već petu godinu za redom, organizirala javni natječaj na koji su se mogli prijaviti projekti u četiri kategorije: mladi, obrazovanje i znanost, očuvanje kulturne, povijesne i tradicijske baštine te očuvanje okoliša, humanitarni projekti i sport. Na natječaj je pristiglo gotovo tisuću prijava iz cijele Hrvatske, a natječajno povjerenstvo odabralo je 52 projekata, uključujući i projekt područne škole Novi Senkovac.

Područna škola Novi Senkovac  prijavila se  u kategoriju očuvanja i zaštite kulturne, povijesne, tradicijske baštine i očuvanja okoliša, te nam je na temelju odabranog projekta OTP banka donirala sredstva u iznosu 5 000 kn u svrhu ostvarivanja sljedećih aktivnosti: rekonstrukcijom školskog bunara iz 1955.g povećati sigurnost učenika, kao i polaznika ostalih aktivnosti koje se odvijaju u školi. Drvenu prostoriju koja se nalazi u školskom dvorištu, želimo urediti i prenamijeniti u sjenicu za provođenje nastave u prirodi. Još jedna u nizu aktivnosti će biti i ograđivanje školskog dvorišta, čime ćemo povećati sigurnost učenika i djece predškolske dobi prilikom boravka u školi i školskom dvorištu.

Ovim putem se zahvaljujemo OTP banci što je prepoznala ovaj hvalevrijedan projekt za područnu školu Novi Senkovac kojim ćemo uz očuvanje okoliša povećati sigurnost učenika i omogućiti im ugodnije učenje i boravak u školskom dvorištu.

Ivana Marović

Autor: Marko Brijačak, 20. 5. 2016.

Ivana Marović

« Rujan 2020 »