DAN HRVATSKE POVIJESTI

Autor: Marko Brijačak, 17. 4. 2020.

Učenici 4.b razrednog odjela su integracijsko-koralacijskim danom, 15.4. 2020. god., istraživali i učili o hrvatskoj povijesti. Cilj ove aktivnosti bio je približiti učenicima hrvatsku povijest, integrirajući sadržaje Hrvatskog jezika, Prirode i društva, Matematike i Likovne kulture.

Učenici su na satu Hrvatskog jezika upoznali glagoljicu, najstariji oblik staroslavenskog pisma. Glagoljicom su napisali svoje ime i prezime, ime škole i mjesta u kojem žive. Čitali su tekst o kulturi starih Hrvata i odgovarali na postavljena pitanja.

Sat Prirode i društva bio je istraživačkog karaktera. Učenici su istraživali teme vezane uz dolazak Hrvata u novu domovinu, do razvoja Hrvatske u doba narodnih vladara.

Svoje su radove prezentirali pisanim sastavcima, crtežima, lentom vremena, umnim mapama i osobnim kartama.

Na nastavi Matematike rješavali su matematičku priču vezanu uz Bašćansku ploču.

Posljednja je aktivnost vezana uz nastavu Likovne kulture, na kojoj su učenici izrađivali dvorce od kartona i zamišljali sebe u njima, crtali su odjeću koju su muškarci i žene odijevali na svečanom balu. Na svečanom balu bit će ponuđena i bogata gastronomska ponuda, koja će krasiti stol, a osmislili su je učenici 4.b.

Gordana Kovač

DAN HRVATSKE POVIJESTI

Autor: Marko Brijačak, 17. 4. 2020.

Na nastavi Matematike rješavali su matematičku priču vezanu uz Bašćansku ploču.

Gordana Kovač

« Svibanj 2020 »