Narodna baština

Autor: Marko Brijačak, 7. 4. 2020.

U težnji za očuvanjem narodne baštine učenici 6. c razrednoga odjela istraživali su tekstove usmene književnosti i proučavali njihova obilježja.

Učenici 6. c razrednoga odjela s učiteljicom Hrvatskoga jezika Melitom Čmarec u ožujku i travnju proveli su projekt Narodna baština.

U tom su razdoblju u ulozi istraživača proučavali usmene književne tekstove istražujući osnovna obilježja usmene književnosti u težnji za očuvanjem narodne baštine koja u svom bogatom korpusu krije vrijedne mudre misli.

Svoja su saznanja o usmenoj književnosti kreativno prikazali u digitalnim alatima. Jedan je od njih Coggle u kojemu su izrađivali umne mape usmenoknjiževnih oblika, a drugi je digitalni alat Canva u kojemu su izrađivali razglednice s motivima usmene književnosti.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

Narodna baština

Autor: Marko Brijačak, 7. 4. 2020.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Rujan 2020 »