Virtualni svijet - bonton na internetu

Autor: Marko Brijačak, 3. 2. 2020.

U suradnji s roditeljima, u srijedu, 29. siječnja 2020., učenici 2. a ,b i c razrednog odjela sudjelovali su u radionici Virtualni svijet - bonton na internetu, jednoj od aktivnosti Projekta 2. razreda - Bonton „Nepristojan biti, nije fora“ koju je održala profesorica Industrijsko-obrtničke škole Slatina Ružica Milaščević.

Na zabavan, i učenicima razumljiv način, pomoću stripa Sigurni s Neticom! i čitanja teksta po ulogama informirala ih je o neograničenim mogućnostima interneta kao sredstva informiranja, educiranja, zabave i komuniciranja, ali i o izvoru neprimjerenih i neželjenih sadržaja, što ga ujedno čini i opasnim mjestom za djecu s nedovoljnim znanjem o sigurnom korištenju interneta.

Učenici su bili vrlo aktivni te su sa zanimanjem razgovarali o važnosti poštivanja pravila kulturnog ponašanja na društvenim mrežama, a sve zbog brojnih uvredljivih sadržaja koji se putem njih objavljuju, prijetećih poruka i lažnog predstavljanja te kako se zaštititi.

Sanja Hmelik, učiteljica 2. b

Virtualni svijet - bonton na internetu

Autor: Marko Brijačak, 3. 2. 2020.

Sanja Hmelik, učiteljica 2. b

« Listopad 2020 »