Kviz u poznavanju povijesti hrvatskoga jezika

Autor: Marko Brijačak, 20. 3. 2019.

U školskoj se knjižnici 18. ožujka održao kviz u poznavanju povijesti hrvatskoga jezika, povodom obilježavanja Dana škole i Dana hrvatskoga jezika. Kviz je organiziralo i provelo Školsko stručno vijeće učitelja Hrvatskoga jezika u suradnji s knjižničarkom.

Pitanja za kviz osmislile su članice izvannastavne skupine Kroa(r)tisti Tihana Bosec, Marija Fliković, Zorica Jelenić i Veronika Tomić. Pitanja su obuhvaćala povijesni razvoj hrvatskoga jezika od početaka pismenosti pa sve do 21. stoljeća. Na kvizu su sudjelovale tri ekipe, koje su činili učenici 7. i 8. razreda, te su zauzele sljedeći poredak:

1. Hrvatski povjesničari – Ian Karol Vrbaslija, Patrik Štruklec, Ena Majer, Lana Cigrovski
  2. Dikcionar – Gabriela Kovačević, Simona Sabljak, Marko Bogojević, Nikola Brnada
  3. Gazofilacij – Fran Kovač, Sara Matovina, Sven Oužecky, Hana Reksa

Učenici su pokazaliizvrsno znanje te zdrav timski i natjecateljski duh, stoga su nagrađeni prigodnim zahvalnicama te slatkim poklon-paketima.

Fotografije:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1125

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

Kviz u poznavanju povijesti hrvatskoga jezika

Autor: Marko Brijačak, 20. 3. 2019.

3. Gazofilacij – Fran Kovač, Sara Matovina, Sven Oužecky, Hana Reksa

Fotografije:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1125