Sat kodiranja

Autor: Marko Brijačak, 8. 12. 2016.

Dana 7.12.2016. učenici naše škole obilježili su Sat kodiranja. Naime, Sat kodiranja je globalni pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Sat kodiranja jednosatni je uvod u računarstvo, osmišljen za demistifikaciju kodiranja i kao dokaz da svatko može naučiti osnove.

Zašto informatika? Svaki učenik trebao bi imati priliku naučiti informatiku. To pomaže njegovanju vještine rješavanja problema, logike i kreativnosti. Počevši rano, učenici će imati temelj za uspjeh u karijeri u 21-om stoljeću.

Sat kodiranja organiziran je od strane Code.org . Javne 501 c 3 neprofitne organizacije posvećene širenju informatike tako što omogućuju dostupnost u sve više škola, i povećano sudjelovanje žena i manje zastupljenih učenika pripadnika manjina.

Sat vremena dovoljno je za shvatiti kako je računalna znanost zabavna i kreativna, da je dostupna svim uzrastima, za sve učenike, bez obzira na njihovu pozadinu.

Satu kodiranja pristupilo je ukupno 22 učenika. Naučili su ponešto o komandama, petljama, procedurama, debugiranju… i drugim konceptima koje postoje i u “pravom” programiranju. Učenici su pokazali odlično znanje i snalaženje prilikom rada na tutorijalu Minecraft Designer.

Po završetku Sata kodiranja, svaki od učenika dobio je posebni Minecraft certifikat sa svojim imenom.

Sat kodiranja učenicima su predstavili učitelj Tomislav Bošnjak, učiteljice Denis Vujanović i Anita Jukić.

FOTOGRAFIJE

« Ožujak 2024 »