Pozdrav jeseni učenika 4. razreda

Autor: Marko Brijačak, 8. 11. 2016.

Dana 3. studenog 2016.g. učenici 4. razreda  sa svojim učiteljicama Željkom Kurtović i Majom Puškarić realizirali su poludnevni izlet Pozdrav jeseni. U suradnji sa gospođom Natašom Rap, dipl. ing. šumarstva i Brankicom Safin, prof. biologije organizirali smo posjet Arburetumu u Lisičinama, geološkom spomeniku prirode Rupnici te Đedovici.

Prošetali smo jednim od tri Arburetuma u našoj domovini te spoznali ljepotu i jedinstvenost drveća i grmlja u jesenjem ruhu. Gospođa Rap je na stručan, zabavan i zanimljiv način pripovijedala o autohtonim vrstama kao i onima podrijetlom iz krajeva diljem Europe, Azije i Amerike. Uz pomoć profesorice biologije Brankice Safin, mjerili smo temperatutu zraka, tla, uočavali mahovinu, istraživali životinje u tlu i na tlu,...

Nakon doručka uputili smo se u Voćin, gdje su nam se pridružili upravitelj Šumarije Voćin, dipl. ing. Antun Rap te dipl. ing. šumarstva  Boris Radočaj, revernik. Najprije smo se zaustavili kod geološkog spomenika Rupnica, poslušali zanimljivo predavanje o postanku Rupnice, a zatim krenuli put Đedovice gdje nas je gospodin Radočaj upoznao sa specifičnostima pojedinih četinjača. U Lovačkom domu Đedovica naši ljubazni domaćini su nas okrijepili toplim čajem i grickalicama. Sretni, zadovoljni i obogaćeni novim spoznajama vratili smo se svojim kućama.

fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=500&limit=&curr_page=0

Željka Kurtović i Maja Puškarić