Pomozi i ti Avitusu i malenim Afrikancima!

Autor: Marko Brijačak, 24. 10. 2016.

Marijini obroci naziv je dobrotvorne organizacije, koja se prethodno zvala „Scottish International Relief“ (SIR). Cilj organizacije je osigurati prehranu u školama u nekim od najsiromašnijih država svijeta. U tim državama, djeca i mladi zbog siromaštva i gladi ne pohađaju škole, a organizacija Marijini obroci pomaže im, kako bi se mogli prehraniti i školovati.

OŠ Josipa Kozarca, Slatina uključena je u pomoć siromašnoj i gladnoj djeci upravo preko Marijinih obroka.

Projekt pod nazivom "Marijini obroci" pokrenut je 2002. godine. Prva akcija bila je osiguranje hrane za 200 školske djece u Malaviju. S vremenom se projekt znatno proširio i danas pruža besplatne školske obroke u stotinu škola i hrani preko 1.000.000 djece dnevno diljem Afrike, Azije, Europe, Južne Amerike i Kariba.

Od 1. svibnja 2012., “Scottish International Relief“ promijenio je ime u "Marijini obroci". Sjedište je u mjestu Dalmally u Škotskoj, a imaju podružnice u: Hrvatskoj, BIH, Njemačkoj, Italiji, SAD-u, Australiji, Austriji i Irskoj.

Njihov je rad dobio ime po Mariji, Isusovoj majci, koja je svoje dijete odgojila u siromaštvu. Marijini obroci okupljaju i poštuju ljude svih vjera i ateiste te im žele pomoći. Također vode dom u Rumunjskoj za mlade s HIV-om koji su bili odbačeni u djetinjstvu.

Skoro svaki dio njihovog rada ovisi o neplaćenim volonterima te njihov pokret raste upravo preko njih.

Povodom Dana hrane i Dana siromaštva učiteljice aktiva stranih jezika skupljaju novce za dječaka Avitusa Agabu, malenog Afrikanca kojemu se OŠ J.Kozarca obvezala biti "kuma" i brinuti se za njegovo školovanje, odjeću i naravno, hranu. Već četiri godine uspjevamo skupiti sredstva da spomenuti dječak može imati što normalniji život.

Kako biste se upoznali s radom organizacije Marijini obroci, pogledajte kratak film (kliknite na link: https://www.youtube.com/watch?v=TCaz_I1TM9s

Više o spomenutoj hvalevrijednoj organizaciji, njihovom radu i načinu na koji i vi možete pomoći, možete saznati na njihovoj stranici: https://www.marysmeals.hr/

I malo je za njih puno! Odvaži se i pomozi!

Učiteljica Nadin Cuca

« Ožujak 2024 »