Terenska nastava učenika 6. razreda u reciklažno dvorište

12.05.2026

Učenici 6. razreda naše škole 29. travnja 2026. godine sudjelovali su na terenskoj nastavi povodom obilježavanja Dan planeta Zemlje posjetivši reciklažno dvorište u Slatini, koje djeluje u sklopu Slatina koma. U pratnji učenika bili su učiteljica Prirode Brankica Safin, učitelj Hrvatskog jezika Denis Ostrošić i učitelj Informatike Dejan Poje.

Učenike je u reciklažno dvorište uvela djelatnica gđa Dubravka Repić, koja ih je upoznala s radom reciklažnog dvorišta i važnosti pravilnog razvrstavanja otpada. Tijekom posjeta učenici su razgovarali o važnosti recikliranja te su saznali kako odgovornim ponašanjem mogu pridonijeti očuvanju okoliša.

Nakon edukativnog razgovora učenici su obišli reciklažno dvorište i iz prve ruke vidjeli kako izgleda proces prikupljanja i razvrstavanja otpada. Terensku nastavu završili su sudjelovanjem u zanimljivom kvizu održanom u dijelu tržnice, gdje su pokazali koliko su novih znanja usvojili tijekom posjeta.

Ova terenska nastava bila je vrlo poučna i zanimljiva te je učenicima pružila vrijedna znanja o važnosti očuvanja okoliša i odgovornom odnosu prema prirodi. Zahvaljujemo djelatnicima reciklažnog dvorišta, posebno gđi Dubravki Repić na uloženom trudu, gostoprimstvu i vremenu koje su posvetili našim učenicima.

Ostale vijesti

Projekt „Priprema, pozor, sad!“

Projekt „Priprema, pozor, sad!“

Tijekom školske godine učenici 1. a i 1. b razrednog odjela sudjelovali su u projektu „Priprema, pozor, sad!“, čiji je cilj bio poticanje tjelesne aktivnosti, razvijanje sportskog duha te usvajanje zdravih životnih navika uz igru, druženje i zajedničko kretanje. U...

Skip to content