2024-11-25 13:11:39

Radionica 3D modeliranja i ispisa

U subotu, 16. 11. održana je druga radionica okviru Regionalnog znanstvenog centra Panonska Hrvatska pod nazivom 3D modeliranje i ispis koju su vodili učitelj Informatike Dejan Poje i učitelj Matematike Marko Škrobo.

Radionica je okupila 15 učenika iz naše županije koji su pokazali zanimanje i interes za izradu 3D modela i njihovu pripremu za ispis na jednom od naših 3D pisača.

Cilj radionice bio je na nešto detaljniji način približiti učenicima sam proces izrade 3D modela u online alatu TinkerCad te proces pripreme modela za ispis odnosno izradu .gcode-a.

Učenici su na radionici imali nekoliko praktičnih zadataka gdje su mogli pokazati svoju kreativnost i sposobnosti u korištenju alata za modeliranja. Učenici su tako izrađivali personalizirane privjeske za ključeve  koje su potom ispisali te je svaki učenik na kraju radionice dobio svoj privjesak.

Cijela radionica prošla je u opuštenoj atmosferi te su učenici izrazili zadovoljstvo stečenim novim znanjima te pruženom prilikom da mogu samostalno nešto izraditi.


Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina