ERASMUS+ „Mathematica regina omnium scientiarum et – learning path to success” 2017-2020

Uz potporu programa Europske unije Erasmus +

Projekt pod nazivom Matematika kraljica znanosti (Mathematica regina omnium scientiarum et - learning path to success; „Matematyka królową nauk – Nauka drogą do sukcesu”) provodi Javna Osnovna škola br. 2 im. Garwolin, Poljska.

U međunarodnom projektu sudjeluju i sljedeće škole: Osnovna škola Josipa Kozarca - Hrvatska, Agrupamento De Escolas Santos Simões - Portugal, Scoala Gimnaziala br. 39 Nicolae Tonitza – Rumunjska. Trajanje projekta: 01.10.2017. - 31.07.2020. (br. projekta: 2017-1-PL01-KA219-038386_1).

SLUŽBENI BLOG PROJEKTA:

SLUŽBENI YOU TUBE CHANNEL PROJEKTA

SLUŽBENA (JAVNA) FACEBOOK STRANICA:

OPĆENITO O PROJEKTU

Uz potporu programa Europske unije Erasmus+, OŠ „Josipa Kozarca“ iz Slatine sudjeluje u projektu pod nazivom „Matematika kraljica znanosti“. Projekt provodi OŠ iz Poljske, a u projektu osim Poljske sudjeluju i  škole iz Portugala i Rumunjske.  Projekt traje 34 mjeseca, točnije od 2017. do 2020. godine. Zahvaljujući Nacionalnoj agenciji za mobilnost i programe EU, našoj školi dodjeljena je financijska potpora u iznosu od 35 190 €. Sam projekt bavi se matematikom i ostalim prirodoslovnim znanostima: biologija, fizika, kemija, a njima su pridruženi još geografija, engleski jezik i informatika.

ZAŠTO OVAJ PROJEKT I ŠTO ĆEMO NJIME POSTIĆI?

Brojna ispitivanja i analize, pokazale su da učenicima najveći problem predstavljaju navedeni predmeti kojima se bavi projekt. Niske matematičke kompetencije dovode učenike do loših rezultata iz spomenutih predmeta i ideja je poboljšati matematičko – prirodne i jezične vještina učenika. Želimo razviti suvremene metode poučavanja, s fokusom  na ciljanu dobnu skupinu učenika od 12 do 15 godina i povećati ključne kompetencije učenika. A učitelji će inovativnim pristupom nastavi razvijati svoje metodske kompetencije, kreativno i kritičko mišljenje te poboljšati oblike i metode poučavanja.

KAKO PROVODIMO AKTIVNOSTI?

Svakog mjeseca provodimo novu radionicu po planu projekta, a sve aktivnosti objavljujemo na stranici škole, na službenom blogu projekta i na službenom YT kanalu. Jako dobru komunikaciju ostvarujemo s partnerima preko društvene mreže Facebook gdje smo svi u isto vrijeme u toku sa aktivnostima svih partnera.

O TRANSNACIONALNIM SUSRETIMA?

U suradnji sa partnerskim zemljama stječemo iskustvo na temelju brojnih seminara, treninga i radionica. Do sada smo imali tri transnacionalna susreta od kojih je jedan bio u Hrvatskoj, a ostala dva u Poljskoj i Rumunjskoj. Na susretu u Hrvatskoj bili smo domaćini, ne samo partnerima učiteljima, nego i partnerima učenicima. Sudjelovali smo na transnacionalnom susretu u Portugalu, u svibnju 2019, gdje smo po prvi put putovali s učenicima u grad Porto. Učenici su bili smješteni u portugalskim obiteljima učenika koji su bili naši gosti 2018 godine. Drugi transnacionalni susret u našoj školi zakazan je za srpanj 2019. kada nam dolaze učitelji partneri bez učenika. Slijedeća mobilnost u kojoj će sudjelovati učenici zakazana je za ožujak 2020. kada putujemo u Rumunjsku. Nakon toga nas očekuje još jedna mobilnost s učenicima, u Poljsku 2020. i na samom kraju projekta učitelji naše škole putuju u Portugal.

« Prosinac 2019 »