Prvi put u Zavičajnom muzeju Slatina

Autor: Marko Brijačak, 8. 4. 2015.

Dana 25. i 27. ožujka 2015. učenici 1. a, b i c razreda u pratnji učiteljica posjetili su Zavičajni muzej Slatina. Aktivnost je provedena kako bi se učenike upoznalo s kulturnom baštinom našeg zavičaja, a posebno tradicijskim glazbalima našega kraja

Većini je učenika to bio prvi posjet Zavičajnom muzeju. Učenici su tijekom boravka imali priliku upoznati povijest slatinskog kraja i bogatu kulturnu baštinu našeg zavičaja. Posebno su zanimanje pokazali za tradicijsku odjeću i izradu tkanine na tkalačkom stanu, stare predmete i način njihove upotrebe, školsku zbirku, zbirku prepariranih šumskih životinja, zbirku predmeta iz Domovinskog rata te zbirku razglednica pri čemu su pokušavali otkriti koji dijelovi grada su prikazani na starim razglednicama. Uz to su imali priliku vidjeti stara drvena glazbala, saznati kako su se izrađivala i u kojim su se prigodama koristila. Vidjeli su i predmete koje su koristili poznati slatinski obrtnici, a u galeriji muzeja su razgledali izložbu pejzaža „More, rijeke i jezera“ slatinskog umjetnika Josipa Jurkina.

Učenici su tijekom cijelog boravka u muzeju pokazivali zanimanje i s mnogo pitanja nastojali „utažiti“ svoju znatiželju.  Boravak u muzeju svima je bio zanimljiv, poučan i ugodan.

Učiteljica 1. c: Dijana Vuković

FOTOGRAFIJE POTRAŽITE U GALERIJI