Književnica Željka Horvat-Vukelja u našoj školi

Autor: Marko Brijačak, 20. 11. 2013.

U Mjesecu hrvatske knjige dana 18. studenog 2013. u goste nam je došla zanimljiva autorica dječjih knjiga i slikovnica Željka Horvat-Vukelja.

Književnica je došla u pratnji ljubičaste torbe s mnogo pretinaca i džepića u kojima se krije bezbroj iznenađenja, sitnih stvarčica i rekvizita od kojih svaki nosi priču s poukom. Nakon ispričanih pričokaza književnica je malo provjerila znanje učenika drugih razreda, pa su učenici morali zaključivati koji su elementi priča izmišljeni, a koji su stvarni.

Slijedila je i provjera glazbenih i dramsko-scenskih sposobnosti u igri pantomime i pokreta. U interaktivnim pričama i maštovitim scenskim formama književnica je uključila i učenike iz publike, koji su joj s velikim zadovoljstvom pomagali stvarati razne onomatopejske zvukove kroz priču o instrumentima.

Za kraj ova sjajna književnica pripremila je priču o neopreznoj gospođi Lauri, a veliku pomoć  ponovno je dobila od malih glumaca iz publike. Bila je to gospođa Laura koja je pekla kolač, zatim dvije ptice koje su joj „pokljucale“ kolač dok je „blebetala“ na telefon i jedan mikser koji joj je pomogao ispeći novi kolač. Njezin nastup izazvao je oduševljenje djece i njihovih učiteljica.

Susret djece s književnicom organizirala je Školska knjiga u suradnji s ravnateljicom, knjižničarkom i učiteljicama 2. razreda.

Izvor: Gordana Kovač

« Ožujak 2024 »