Terenska nastava - 6. c razred

Autor: Marko Brijačak, 31. 10. 2013.

Dana 30. listopada 2013.g.  učenici 6.c razreda naše škole su, u okviru školskog kurikuluma i predmeta priroda, s učiteljicom Brankicom Safin pohađali terensku nastavu pod nazivom: „KONTINENTALNA LISTOPADNA ŠUMA“ posjetivši šumu Stublovac. Zamijenivši školske klupe živom prirodom i bićima koja su na licu mjesta mogli vidjeti i upoznati, učenici su bili iznimno zadovoljni. Cilj ove terenske nastave je bio da učenici potkrijepe svoje teoretsko znanje praktičnim radom, te da svojim kretanjem po ovoj životnoj zajednici osjete užitak savršene ravnoteže kojoj teže svi njezini stanovnici, karakterističan biljni i životinjski svijet. Nastava je realizirana u suradnji sa djelatnicima Šumarije Slatina koji su zaduženi za provođenje programa „Škola u šumi - Šuma u Školi“.

S nama su bile dipl. ing. šumarstva gospođe Nataša Rap i gospođa Vesna Prebeg koje su na iznimno zanimljiv način prenijele svoja znanja o šumi i onome što rade šumari svakodnevno u njoj. Tako su se učenici mogli susresti i sa ovim vrlo interesantnim i dinamičnim zvanjem, te kao važan podatak uočili kako ono nije rezervirano samo za muškarce nego i za žene koje savršeno i stručno obavljaju svoj posao. Svojom ljubaznošću i susretljivošću učenicima su čak pomogle i u prikupljanju biljaka za herbarij. Kućama smo otišli bogatiji za još jedno važno životno iskustvo i s nadom da će ovakvih susreta i druženja biti još.

UČENICI 6.C
                                                         I NJIHOVA UČITELJICA