Dan škole 2013. godine

Autor: Marko Brijačak, 21. 3. 2013.

Učenici, učitelji i ostali djelatnici naše škole različitim su aktivnostima i ove godine obilježili Dan škole u blagdanskom ozračju našeg zaštitnika svetog Josipa, a pridružili su im se mnogi roditelji, umirovljeni učitelji, predstavnici udruga i medija, te brojni drugi gosti.

12. ožujka pod vodstvom učiteljica Ksenije Vujić, Ružice Vujić i Mire Safin-Knežević održano je ekipno natjecanje učenika 7. i 8. razreda iz prirodoslovlja i društvene skupine predmeta (biologije, kemije, fizike, geografije i povijesti) na kojem je sudjelovalo 46 učenika. Najuspješnijim skupinama pripale su skromne, ali slatke nagrade – čokolade.

12., 13. i 14. ožujka učitelji Martina Grundler Hrala, Markan Lukić i Mira Safin-Knežević, članovi školskog stručnog vijeća geografije i povijesti, održali su radionicu Slatina kroz povijest u čiji je rad bilo uključeno 18 učenika, a sve je rezultiralo kreativnim i edukativnim plakatima koje su izradili učenici.

12. ožujka su učenici 7. a razreda, zajedno sa svojom razrednicom Marinom Martinović i uz podršku učiteljice Veselke Čubelić, zamislili kao sportski dan koji će provesti u sportskom nadmetanju sa svojim roditeljima, ali nisu uspjeli provesti sve planirane aktivnosti jer roditelja nije bilo dovoljno da oforme sportsku ekipu. Zahvaljujemo na dolasku mami Marici Križić, te tatama Dubravku Čuriću i Ivanu Gerenčiru.

13. ožujka je učiteljica Martina Bukvić, u suradnji s Biciklističkim klubom Slatina, čiji su nas predstavnici Mario Perković i Mladen Crnobrnja toga dana i posjetili, postavila Biciklistički poligon na kojem su naši učenici demonstrirali svoju spretnost i brzinu vožnje bicikla. Najboljima su pripale prigodne nagrade sponzora, a sve su budno motrili i predstavnici Crvenog križa.

14. ožujka je knjižničarka Jelena Martinović, zajedno sa Mladim knjižničarkama postavila izložbu pod nazivom Zavičajna zbirka, predstavljajući objavljene radove naših zavičajnih autora koje posjeduje školska knjižnica. U tjedan dana koliko je otvorena, uz ovu izložbu brojni posjetitelji su mogli razgledati i izložbu učeničkih i roditeljskih uradaka nastalih na prigodnim radionicama.

14. ožujka je pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Veselke Čubelić i Matije Hameleca održano natjecanje dječaka 7. i 8. razreda u malom nogometu na kojem su sudjelovala 44 učenika. Nadmetali su se učenici putnici i učenici Slatinčani, a u finalu koje je održano 18. ožujka susrele su se ekipe Slatinčana 7. i 8. razreda. Ovaj puta pobjedu su odnijeli stariji – učenici 8. razreda.

15. ožujka su na sportskom odbojkaškom borilištu, pod budnim okom voditeljice učiteljice Veselke Čubelić, snage odmjerile djevojčice, njih ukupno 23, ali i majke i učiteljice. U već tradicionalnom dvoboju reprezentacija majki i učiteljica za koje su nastupile Denis Vujanović, Sanela Jukić, Marina Martinović, Hana Tepeš, Ljiljana Ivanković, Jelena Barbir i Veselka Čubelić, pobjedu su ovaj puta odnijele majke. Čestitamo pobjedničkoj ekipi u sastavu: Biljana Frajhaut, Mirela Benija, Ankica Rakitničan, Danijela Maravić, Snježana Pačarić i Dejana Hankić.

15. ožujka je u knjižnici škole organiziran i 7. KOMA FF – Kozarčev mali filmski festival pod vodstvom učitelja Denisa Ostrošića. Uz izbor nagrađenih filmova s 49. revije hrvatskog filmskog i video stvaralaštva djece iz Varaždina 2011. godine, svi zainteresirani imali su prigodu vidjeti i najnovije uratke Medijske družine Bapatuljak – kratki igrani film CSI: Slatina – Gdje je Bela?,  te TV reportažu Tamburaman. Ovom prigodom upriličena je i podjela priznanja sudionicima prošle školske godine uspješno završenog projekta Life is art, sufinanciranog sredstvima Europske unije.

18. ožujka su učenici pod vodstvom učiteljice Sanele Jukić prezentirali rezultate svog rada u sklopu izvannastavne aktivnosti Geogebra pod nazivom Simetrija na našim licima. U ovoj aktivnosti sudjelovalo je ukupno 18 učenika, a vrlo zanimljive spoznaje do kojih su došli predstavili su zainteresiranim učiteljima i drugim gostima.

Istoga dana, 18. ožujka, upriličena je prezentacija novog broja školskog lista Zvono u digitalnom obliku pod vodstvom učiteljice Hane Tepeš. Obuhvaćena su sva zbivanja u školi od prošlogodišnjeg obilježavanja Dana škole do ovogodišnjih natjecanja, a u prilogu su literarni i likovni radovi naših učenika. List je svima zainteresiranima dostupan na web stranici škole.

18. ožujka održan je i središnji događaj obilježavanja Dana škole – svečana priredba za građanstvo u kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta Slatina. Na ovogodišnjoj priredbi sudjelovalo je dvjestotinjak učenika koje su za nastup s veseljem i elanom pripremali njihovi učitelji, a puno gledalište sve je nastupe nagradilo zasluženim aplauzom. Brojni su učitelji dali doprinos održavanju priredbe, a sve se odvijalo u režiji učiteljica 4. razreda: Vesne Bićanić, Željke Kurtović i Maje Puškarić. Priredba je završila prezentacijom pod nazivom Naši šampioni kojom su predstavljeni svi naši učenici koji su nas zastupali na županijskim natjecanjima i smotrama, uz poseban naglasak na one koji su postigli jedno od prva tri mjesta na županijskim natjecanjima i one koji će nas zastupati na državnim natjecanjima i smotrama. I ovu prezentaciju možete pogledati na web-stranici škole.

Valja napomenuti da su sve događaje okom fotografske kamere zabilježili vrijedni članovi školske foto grupe pod vodstvom učiteljice Tijane Cvjetković.

Na žalost, vremenske prilike nisu dopustile realizaciju još jedne planirane aktivnosti – postavljanje Sunčevog sata u dvorištu škole, pa će ova aktivnost pričekati dolazak pravog, a ne samo kalendarskog proljeća.

Ksenija Vujanović-Juras, ravnateljica škole

Izvor: Ksenija Vujanović - Juras