Županijska smotra LiDraNo 2013.

Autor: Marko Brijačak, 1. 3. 2013.

Ovogodišnja Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2013. za učenike osnovnih škola održana je 26. veljače, a domaćin je ovaj put bila Osnovna škola Vladimir Nazor iz Virovitice.

Smotru je u kazalištu otvorio zamjenik župana Zvonimir Koić, a na njoj je sudjelovalo 96 učenika i dvadesetak mentora.

Postignuti su sljedeći rezultati:

Uradci literarnog stvaralaštva koji se predlažu državnom povjerenstvu su:

Karla Petrovčić iz OŠ Vladimir Nazor, Virovitica s radom „Atenina priča“ (mentorica Marina Štefanac); Iva Daria Bešen iz OŠ Suhopolje, Suhopolje s radom „Rođendani“ (mentorica Renata Galetić); Claudia Balić iz OŠ Josipa Kozarca, Slatina s radom „Diko pazi…“ (mentorica Zorica Varga).

Uradci novinarskog stvaralaštva koji se predlažu državnom povjerenstvu su:

Tanja Janus iz OŠ Vladimir Nazor, Virovitica s radom „Čitanjem do nagrade“ (mentorica Kristina Đeri); Andrea Oberling iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica s radom „Slavko Švraka, Najslađi čovjek naše Županije“ (mentorica Gordana Kos)

Školski listovi koji se predlažu za državnu smotru:

Hlapić iz OŠ Ivane Brlić- Mažuranić, Virovitica, Mateja Frič, mentorica Renata Sudar; Iskrice iz OŠ Suhopolje, Lovrena Kos, mentorica Marina Rokinger.

Uradci dramsko – scenskog stvaralaštva koji se predlažu državnom povjerenstvu su:

Ana Cmrečnjak iz OŠ Augusta Cesarca, Špišić Bukovica s radom, monologom „Debela“ autorice Silvije Šesto (mentorica Vanda Barić); Danijela Mioković i Silvijo Švast iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić, Virovitica s radom, scenskom igrom „Kako se priprema nastup na Lidranu“ autorice Sanje Pavelko (mentorica Sanja Pavelko).

Našu su školu, vrlo uspješno, predstavljali još i:

Iskra Maravić (4. r.)  kazivanjem pjesme Luke Paljetka “Leptir” (mentorica Željka Kurtović), Mirna Matišić (8. r.) s monologom “Tražim se” prema tekstu Jadranke Klepac “Kora od jabuke (mentor Denis Ostrošić) i Dramska družina “Bapatuljak” u sastavu: Ivor Miklošević, Nika Ćurić, Leon Šakić, Arijan Memedi, Sven Kovačević (svi 5. r.) i Mihael Pravda (8.r.) sa scenskom igrom “Ljubavni memoari jednog klinca prema tekstu Mire Gavrana “Svašta u mojoj glavi” (mentor Denis Ostrošić) te Mia Gmiza (6. r.) literarnim uratkom “Moje najdraže tenisice” (mentorica Zorica Varga).

Izvor: Denis Ostrošić