Vendelinska druženja u Gradini

Autor: Filip Janković, 4. 10. 2021.

Osnovna škola Gradina u Gradini i ove godine bila je domaćin 3. Likovne kolonije učenika Virovitičko-podravske županije, pod nazivom "Vendelinska druženja", održana 22. rujna 2021.godine. Općina Gradina, udruga SMIRINO i Virovitičko-podravska županija pokrovitelji su ove likovne kolonije, u sklopu obilježavanja proslave blagdana sv. Vendelina.

Ovogodišnja tema bila je vezana uz bogatu kulturnu baštinu gradinskog kraja, a učenici su radili u grafičkoj tehnici suhe igle. Zadatak je bio napraviti otisak u obliku straničnika u ovoj tehnici.

U uvodnom dijelu poslušali su predavanje voditelja i organizatora likovne kolonije Igora Fućkara, učitelja likovne kulture iz OŠ Gradina, a onda su krenuli samostalno pripremati matricu za rad. Nakon toga uslijedio je drugi dio procesa, tj. tiskanje na grafičkoj preši. Otiskivali su samostalno ili uz pomoć svojih mentora.

Iz naše škole sudjelovale su učenice 8. c razrednog odjela Iva Lovčanin i Lana Fotez, s mentoricom, učiteljicom Likovne kulture Tatjanom Lulić Prpić.

Neposredno nakon završetka u sportskoj dvorani postavljena je izložba radova koju je otvorila predsjednica udruge SMIRINO Marijana Matić te ravnateljica škole Gradina Ivana Kovač. Učenicima i mentorima ove treće likovne kolonije uručene su zahvalnice i prigodni pokloni kao zahvala za sudjelovanje.

Učiteljica likovne kulture

Tatjana Lulić Prpić