Posjet Vukovaru i Đakovu

Autor: Antonio Bocor, 21. 5. 2012.

18. svibnja 2012. učenici Područnih škola iz Novog Senkovca, Sladojevaca, Donjih Meljana i Kozica išli su na jednodnevni izlet u Vukovar i Đakovo.

Krenuli smo oko 7 sati ujutro. Nestrpljivo smo čekali dolazak autobusa i putovanje. Prvo odredište nam je bila Vukovarska bolnica, a zatim smo posjetili baroknu crkvu svetog Filipa i Jakova i franjevački samostan te vukovarsku vojarnu koja je pretvorena u memorijalni centar domovinskog rata te kraj razgleda Vukovara završili obilaskom Memorijalnog groblja hrvatskih branitelja. Učenici su naučili nešto više o Domovinskom ratu, vidjeli kroz što su ljudi prolazili tijekom tog razdoblja i zaključili da ne žele da se rat ikada više ponovi.

Krenuli smo put Osijek na ručak, a poslije ručka u Đakovo. Prvo smo obišli pastuharnu, a zatim i katedralu Sv. Petra i Pavla. Kako smo došli na početak jednog vjenčanja, napravili smo i uspomenu s mladencima i čestitali im.

Naše putovanje završili smo u Vili Magic gdje je učenicima pripremljen mađioničarski nastup, a potom igra, ples, košarkaški dvoboj, nogometna utakmica i skakanje na trampolinu.

Na povratku kući razgovarali smo o proživljenome, o dojmovima, o tome što im se najviše svidjelo, a zbog čega su se rastužili. Svi smo se zdravi i čitavi vratili kući i već polako počeli maštati kuda ćemo na izlet iduće nastavne godine.

Kratki rezime pogledajte u našoj foto-galeriji.