Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Autor: Marko Brijačak, 19. 2. 2020.

Drugog utorka u veljači obilježava se internacionalni Dan sigurnijeg interneta. Ove je godine taj dan pao na 11. veljače 2020. godine, te su se, povodom toga, učenici posebnog odjela Osnovne škole Josipa Kozarca educirali kako sigurnije i odgovornije koristiti tehnologiju i mobilne uređaje.

Govorili smo o tome ma koliko igranje na računalu, tabletu ili mobitelu izgledalo bezazleno, najčešće nismo ni svjesni kolike se opasnosti kriju na samo jedan klik udaljenosti. Razgovarali smo o svim opasnostima i nasilju koje možemo doživjeti na društvenim mrežama te kako se zaštiti i koristiti internet za komunikaciju, razmjenu ideja, istraživanje, učenje i stvaranje. Nakon razgovora, učenici su pročitane situacije procjenjivali emotikonima te su plastelinom izradili svoj gumb za sigurnost i prijavu zlostavljanja.

Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta

Autor: Marko Brijačak, 19. 2. 2020.

« Ožujak 2020 »