Projekti u KO 1. i 3. razreda PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 19. 1. 2017.

Učenici KO 1. i 3. razreda PŠ Novi Senkovac tijekom 1. obrazovnog razdoblja sudjelovali su u nekoliko različitih projekata.

Prvi projekt, na početku nove  školske godine, bio je obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana pod nazivom „Naša olimpijada 2016.“. Jednomjesečni eTwinning projekt (rujan 2016.) u kojem smo sudjelovali i obilježili Hrvatski olimpijski dan temeljio se na  osnovnim elementima olimpijade i olimpijskog duha: nema rasizma, boje i zastave zemalja sudionika, simboli olimpijade i naravno razredna olimpijada učenika. Ciljevi su ostvareni kineziološkim gibanjima koja su utjecala na duh zajedništva i potpore.

Sljedeći eTwinning projekt u kojem sudjelujemo je „Mislim zeleno, čuvam Zemlju 2“. Projektom je potrebno, kroz niz međupredmetnih aktivnosti, potaknuti učenike da budu aktivni građani u odnosu prema samom planetu Zemlji i prema njenim resursima koje koristimo. Sudjelovanjem u akciji skupljanja starog papira, učenici se osvješćuju o povezanosti njih samih s okolišem, kao i osjetljivost prema njemu, izgrađivat će pozitivan odnos  prema okolišu, te razvijati stav "I ja mogu učiniti nešto za svoj okoliš!". Tijekom cijele nastavne godine aktivno ćemo sudjelovati u akciji, no osim sakupljanja i recikliranja starog papira, također smo reciklirali i tkaninu i staklo.

U prosincu 2016. godine tijekom realizacije eTwinning projekta „Christmasand New Year'shandcrafts“ izradom božićnih i novogodišnjih čestitki i ukrasa od otpadnog (recikliranog) materijala razvijali smo kreativne, likovne i umjetničke vještine poput adventskog vijenca, božićnih čestitki, lutaka i sl. Razmjenom božićnih i novogodišnjih čestitki  upoznali smo druge projektne partnere i saznali smo kako i na koji način se pripremaju za proslavu božićnih i novogodišnjih blagdana. Primili smo čestitku Dječjeg vrtića „Bubamara“ iz Pale, BiH, te čestitku iz daleke nam Španjolske, točnije iz Madrida. Učenici su se razveselili primitkom čestitki.

Projektom „Rekonstruiraj i dječji osmijeh zagarantiraj“  u suradnji s OTP bankom, osigurali smo materijalna sredstva za rad, a potpuna realizacija projekta očekuje se u proljeće 2017. godine kada ćemo uz pomoć roditelja učenika, te mještana uz očuvanje okoliša povećati sigurnost učenika i omogućiti im ugodnije učenje i boravak u školskom dvorištu.

Fotografije pogledajte nahttp://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=571

Učiteljica: Ivana Marović

« Ožujak 2024 »