PŠ Kozice: eTwinning projekt Moja kreativna i zabavna učionica

Autor: Filip Janković, 12. 1. 2022.

Učenici PŠ Kozice, s učiteljicama Vesnom Bićanić, Valentinom Falamić i Sanelom Tot, sudjeluju u eTwinning projektu Moja kreativna i zabavna učionica.

Ciljevi projekta, koji traje od rujna 2021. do lipnja 2022. godine, su:

- raznim aktivnostima poticati ugodnu i opuštenu atmosferu u razredu koja će biti stalan poticaj učenicima

- odabranim kreativnim aktivnostima pridonositi izgradnji samopouzadanja učenika, pozitivnoj razrednoj atmosferi i pripadnosti skupini te

- razvijati spontano i kreativno izražavanje misli i osjećaja pri učenju i rješavanju problema.

Učenici su, s učiteljicama, u prvome obrazovnome razdoblju, proveli pet projektnih aktivnosti pomoću kojih su ostvarili planirane ishode predmetnih kurikuluma.

1. aktivnost: Vrata, prozori i tematsko uređenje moje učionice

Učenici su recikliranjem otpadnih materijala izrađivali različite ukrase kojima su tematski ukrasili vrata i prozore te uredili prostorije škole.

2. aktivnost: Razredni panoi

U blagdanskom ozračju slikali su različite motive koji krase razredne panoe.

3. aktivnost: Domaćinstvo

Na izvannastavnoj aktivnosti izrađivali su svijeće i sijali pšenicu na blagdan Svete Lucije.

4. aktivnost: TZK – ovako se igramo

Na satima Tjelesne i zdravstvene kulture osmišljavali su različite štafetne igre i poligone prepreka.

5. aktivnost: Origami izazov

Izrađivali su 3D pahuljice kojima su uljepšali prostor škole te anđele koji krase školsku jelku.

Motivirani blagdanskom atmosferom uvježbavali su božićne koreografije, pjevali pjesme, a 4. razred održao je i razrednu priredbu. Učenici su dobili poklone iz Engleske, u organizaciji Crvenog križa, Slatina, kojem zahvaljujemo.

Naše aktivnosti pogledajte u galeriji fotografija.

Učiteljice: Vesna, Valentina i Sanela