VOLONTERSKA AKCIJA IZRADE BOŽIĆNIH ČESTITKI I POKLONA ZA DJECU

Autor: Filip Janković, 21. 12. 2020.

Učenici Dječjeg foruma „Osmijeh“ Osnovne škole Josipa Kozarca Slatina i učenici 6.c razrednog odjela upoznati su s osnovama volonterstva i volontiranja, naučili su što je volonterstvo, na koji način i kome sve mogu pomoći, tko sve može biti volonter i slično. Učenici su prošli orijentacijsku radionicu o volonterstvu u sklopu projekta Školska volonterska zajednica – snaga za održivi razvoj, u partnerstvu s Volonterskim centrom Zagreb.

Na radionici, održanoj u četvrtak 17. prosinca 2020., učenici su pripremili i osmislili volontersku akciju izrade poklona i čestitki te darivanja djece naše školske zajednice. Učenici su svoj doprinos dali izradom malih papirnatih kutijica u koje su pakirali prikupljene slatkiše te izrađivali blagdanske čestitke. U pripremnoj fazi učenici su imali priliku odlučiti kome će pomoći (djeci, starijim osobama, korisnicima udruge Vretenac ili životinjama). Učenici su odlučili pomoći potrebitoj djeci naše školske zajednice. Zatim smo se dogovorili na koji način ćemo im pomoći i pritom se odlučili za izradu poklona i čestitki. Izradili su 30 papirnatih kutijica punjenih slatkišima i 20 božićnih čestitki koje smo podijelili učenicima. Učenici su osmislili i promociju ove akcije putem društvenih mreža – na facebook stranici i web stranici naše škole. Uz podršku, poticaj i motivaciju naše ravnateljice volonterska akcija uspješno je provedena u školi. Učenici su bili sretni jer su svojim malim doprinosom i odvojenim vremenom nekome učinili Božić ljepšim. U nastavku možete pogledati što smo sve radili na radionici i kakvo je bilo ozračje.

« Ožujak 2024 »