VRIJEME JE ZA PRIČU

Autor: Filip Janković, 8. 12. 2020.

Razredna i projektna aktivnost učenika 1.a razrednog odjela „Pričam ti priču“, održana je 2.12.2020. Cilj ovog projekta je poticati učenike na čitanje, istraživanje, otkrivanje i kreativno stvaranje na području književnosti i stvaralaštva.

Učenici su na satu Hrvatskog jezika slušali priču zagrebačkog glumca Igora Bakse, „Tata Slikovnica“, koji na maštovit i osobit način, s uživljavanjem u uloge iz priča o Snjeguljici, zabavlja djecu i potiče ih na kreativnost, maštovitost i igru.

Kreativne aktivnosti, koje su učenici proveli nakon poslušane i pročitane priče o Snjeguljici, su:

• odglumi susret s jednim likom iz bajke

• ispričaj kojoj osobi iz bajke ne bi smjela/smio vjerovati i zbog čega

• što je ljubomora a što ljubav, ima li oko vas više ljubomore ili ljubavi

• što ste naučili iz ove bajke, može li vam i kada to što ste naučili biti korisno u životu

• razgovarajmo o ljepoti, krije li se ljepota samo u nečijem izgledu, što mislite o ovim

izrekama: SAMO SE SRCEM DOBRO VIDI i BITNO JE OKU NEVIDLJIVO

• zamisli da si u svome gradu/selu susrela/susreo Snjeguljicu ili jednog od patuljaka

• nacrtaj kamo bi s njima otišla/otišao
  • nacrtaj veliko zrcalo i ispod njega napiši svoje ime, u njemu nacrtaj sebe kako radiš nešto što druge usrećuje.

Stvaralaštvo učenika, dramske improvizacije, igru i crteže učenika možete vidjeti OVDJE.

Gordana Kovač