Bake i djedovi u školskim klupama

Autor: Marko Brijačak, 2. 6. 2020.

Učenici 6. a, b i c razrednog odjela u travnju i svibnju proveli su projekt Bake i djedovi u školskim klupama sa svojim učiteljicama Hrvatskoga jezika Snježanom Tot i Melitom Čmarec.

Učenici 6. a i b razrednog odjela pisali su pisma zahvale svojim bakama i djedovima budući da aktivnost nisu mogli provesti onako kako su planirali.

Učenici 6. c razrednog odjela intervjuirali su svoje bake da saznaju kako je prije izgledalo školovanje, koje su odgovornosti i obveze imali učenici, koje su predmete učili, jesu li nosili uniforme, koje su kazne dobivali, kakav su školski pribor imali itd.

Nakon interpretacije teksta Moj djed Josipa Kozarca, učenici su naučili što je portret lika, stoga su pisali književne portrete u kojima su opisivali bake i djedove.

Pokazali su se i vrsnim istraživačima jer su pronašli fotografije iz doba školovanja svojih baka i djedova.

Učenici su vrlo rado sudjelovali u ovom školskom projektu, a kako je sve izgledalo pogledajte u e-knjizi.

E-knjiga

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika