Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marko Brijačak, 6. 4. 2020.

Učenici Osnovne škole Josipa Kozarca obilježili su Međunarodni dan dječje knjige koji se u svijetu obilježava 2. travnja na rođendan H. C. Andersena kako bi se ukazalo na važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju.

Naši su učitelji, zajedno sa svojim učenicima i njihovim roditeljima, pokazali koliko su vrijedni, kreativni te kako, i u ovo teško vrijeme, knjiga i dječja mašta nisu izgubile na značenju.

Učenici su imali različite aktivnosti: crtali su najdraže likove iz bajki, lektire, oslikavali su korice knjiga naslovom najdraže pročitane knjige, izrađivali su knjigomjere, pisali su o svojim najdražim knjigama i o tome što nas knjige mogu naučiti, dodjeljivali su medalje najboljim knjigama, pravili umne mape o tome što je čitanje, knjiga i zašto su važni…

Zahvaljujem se svima, učiteljicama koje su se uključile u obilježavanje Međunarodnog dana dječje knjige, roditeljima na podršci, a najviše našim malim i malo većim učenicima koji su nam poslali svoje prekrasne radove, te nam tako uljepšali ove neobične, teške dane kada smo daleko jedni od drugih, pokazujući kako dječja mašta ne poznaje granice i savladava sve strahove.

Zavirite u galeriju i uživajte u šarenom, maštom i bajkom ispletenom, dječjem svijetu.

Jelena Martinović

Priloženi dokumenti: