Potterheads obilježili Halloween

Autor: Marko Brijačak, 8. 11. 2019.

Povodom Halloweena je, 31. listopada, u školskoj knjižnici, održan cijeli niz aktivnosti u sklopu školskog projekta A history of magic. Na aktivnostima su sudjelovali učenici 6. razreda u organizaciji učiteljice Povijesti Martine Grundler Hrala, učiteljice Likovne kulture Tatjane Lulić Prpić, učiteljice Engleskog jezika Dražene Vujanović te knjižničarke Jelene Martinović.

Na početku smo pogledali video s pjesmom This is Halloween iz filma Nightmare before Christmas. Učenici su dobili radne listiće s riječima pjesme te su morali pozorno slušati i nadopuniti ih riječima koje nedostaju. Nakon dovršenog zadatka zapjevali smo spomenutu pjesmu. Nakon toga uslijedila je zabava i smijeh. Naime, učenici su imali zadatak jedni drugima držati krafne na vrpci, a pobjednik je bio onaj koji bi prvi dovršio svoju krafnu bez korištenja ruku i u tome su se svi odlično snašli. Zatim smo podijelili učenike u dva tima, a cilj je bio što prije ubaciti lopticu u čunj. Uslijedilo je provlačenje ispod prepreke odnosno, limbo uz zvukove prigodne glazbe, a domišljatost prisutnih učenika bila je nenadmašiva. Slijedeća je aktivnost od učenika zahtijevala strpljivost i maštovitost. Zadatak je bio omotati svog partnera toaletnim papirom kako bi izgledao kao mumija. Na kraju smo održali kratak kviz znanja vezan uz informacije o Halloweenu, a pobjednici su bili nagrađeni prigodnim slasticama. Kako smo se proveli, možete pogledati na fotografijama u galeriji.

Dražena Vujanović, učiteljica Engleskoga jezika

« Prosinac 2019 »