„I dok je srca, bit će i Kroacije“

Autor: Marko Brijačak, 27. 11. 2018.

U našoj se školskoj knjižnici 27. 11. 2018. održala jubilarna, deseta svečanost dodjele nagrada za literarni natječaj „I dok je srca, bit će i Kroacije“. Ova manifestacija održava se svake godine u studenom, povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, u organizaciji Matice hrvatske, Ogranka Slatina u suradnji s OŠ Josipa Kozarca, Slatina.

Na početku je susreta sve prisutne pozdravila Ksenija Vujanović-Juras, ravnateljica naše škole i dopredsjednica slatinskog ogranka Matice hrvatske.

Ove se godine na natječaj prijavilo šest osnovnih škola istočnog dijela naše županije: OŠ Mikleuš, OŠ „Davorin Trstenjak“, Čađavica, OŠ  Vladimira Nazora, Nova Bukovica, OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci, OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Zdenci te škola domaćin, OŠ Josipa Kozarca, Slatina.

Svi učenici i mentori koji su sudjelovali n natječaju nagrađeni su prigodnim knjigama, a posebno su pohvaljeni sljedeći učenici i mentori:

Lorena Kokoška (8. razred), OŠ Mikleuš – mentorica Marica Kesić

Ivona Zeks (6. razred), OŠ „Davorin Trstenjak“, Čađavica – mentorica Danica Jozepović

Izabela Štimac (8. razred), OŠ  Vladimira Nazora, Nova Bukovica – mentorica Božica Filipović Veg

Jelena Mečenero (8. razred), OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci – mentorica Kristina Krolo

Veronika Milković (7. razred), OŠ „Ivan Goran Kovačić“, Zdenci – mentorica Sandra Filošević

Lana Mandl (5. razred), OŠ Josipa Kozarca, Slatina – mentorica Snježana Tot

Svečanost dodjele uveličali su učenici Glazbene škole Milka Kelemena: Ian Maleković (učiteljica Jelena Škvorc, uz korepetitora Josipa Jagušića), Lana Fotez (učitelj Miloš Cvjetković), Barbara Vukelić (učiteljica Korana Perlić) te učenice Veronika Tkalčević, Sara Škiljić i Simona Sabljak (učiteljica Melita ManjkasBacinger).

Ovim putem želimo zahvaliti svim učenicima i mentorima koji su svojim radovima sudjelovali na ovogodišnjoj manifestaciji te se veselimo i budućoj suradnji.

Galerija fotografija: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1011

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Prosinac 2018 »